UUTISET

Punamustien kannattajayhdistyksen perustamiskokous perjantaina 4.12.

26.11.2015

PK-35 Vantaalle perustetaan ensi kaudeksi uusi kannattajayhdistys. Yhdistyksen perustamiskokous pidetään Myyrmäen jalkapallostadionin tiloissa perjantaina 4.12. klo 19.35. PK-35:n perustamisvuoteen viittaavalla alkamisajalla halutaan kunnioittaa seuran pitkiä perinteitä.

Perustamiskokous toimii samalla Punamustien kannattajien glögi-iltana, johon ovat tervetulleita kaikki seuran kannattajat ja PK-35 Vantaan ystävät. Myös Punamustien hyökkääjä Pablo Couñago on paikalla kannattajien jututettavana. Lisäksi paikalla on mahdollisesti myös muita PK-35 Vantaan pelaajia.

Kaikki kiinnostuneet ovat lämpimästi tervetulleita tapahtumaan!

Uuden kannattajayhdistyksen perustamiskokous pidetään perjantaina 4.12. klo 19.35 Myyrmäen jalkapallostadionilla.

Yhteistyössä Creature AD:n kanssa.